Medycyna pracy dla sędziów, prawników, prokuratorów

W poradni MadiPrawko we Wrocławiu świadczymy usługi z zakresu szeroko pojętej medycyny pracy. W naszej ofercie znajdują się badania lekarskie i psychologiczne dla sędziów, prawników, prokuratorów oraz wszystkich osób, których zawód podlega rozporządzeniom Ministra Sprawiedliwości.

Medyna pracy dla zawodów prawniczych w MediPrawko

Wykonywanie zawodu prawniczego podlega konkretnym przepisom prawnym. Poza uzyskaniem odpowiedniego wykształcenia, osoba kandydująca na poszczególne stanowisko musi przejść badania, które pozwolą stwierdzić czy kandydat może z pełną odpowiedzialnością wykonywać swoje obowiązki. W MediPrawko wykonujemy kompleksowe badania lekarskie i psychologiczne dla sędziów, prawników, prokuratorów, kuratorów sądowych, asesorów itp.

Rozporządzenia prawne określają również, kto może wydać orzeczenie dla sędziów czy prokuratorów. Lekarz i psycholog przeprowadzający badania, muszą być do tego uprawnieni, co potwierdza odpowiedni rejestr. W naszej poradni przyjmuje dr Katarzyna Kielska-Maraszek, która ma wieloletnie doświadczenie w medycynie pracy oraz wszelkie uprawnienia do wystawienia orzeczenia.

Potrzebujesz wykonać badania medycyny pracy dla sędziego, prokuratora lub prawnika? Zapraszamy do MediPrawko we Wrocławiu!

Badania lekarskie dla sędziów, prawników, prokuratorów

Podobnie jak w przypadku każdej innej profesji, badania lekarskie dla sędziów, prawników, prokuratorów i innych zawodów prawniczych zaczynają się od podstawowych badań profilaktycznych. Sprawdzany jest ogólny stan zdrowia kandydata, ze szczególnym uwzględnieniem układu nerwowego.

To prawo określa jakie badania medycyny pracy dla sędziów powinny być wykonane, jednak lekarz medycyny pracy często zaleca dodatkowe konsultacje. Jest to bezpośrednio związane ze stresem, jaki towarzyszy zawodom prawniczym. Jeśli specjalista uzna to za niezbędne, może zlecić badania laboratoryjne, EKG lub RTG.

Badania psychologiczne dla sędziów, prawników, prokuratorów

wizyta - Mediprawko

Bardzo ważną częścią badań medycyny pracy dla zawodów prawniczych są badania psychologiczne dla sędziów, którym podlegają również prokuratorzy, kuratorzy sądowi, asesorzy itp. Psycholog w naszej przychodni we Wrocławiu, z wykorzystaniem odpowiednich narzędzi diagnostycznych (kwestionariusze, ankiety, aparatura), określa stan psychiczny Pacjenta.

Szczególnej ocenie podlegają umiejętności poznawcze i społeczne. Osoba ubiegająca się o urząd sędziego, prokuratora czy kuratora musi mieć zdolność do samodzielnej oceny sytuacji i podejmowania decyzji oraz wysoką odporność na stres. Dlatego tak istotne jest, aby badania psychologiczne dla sędziów były przeprowadzone przez kompetentną osobę, w odpowiednich warunkach. W MediPrawko zapewniamy to naszym Pacjentom.

Ile są ważne badania dla sędziów?

Rozporządzenie Ministra Sprawiedliwości z 2014 roku określa, że orzeczenie lekarskie i psychologiczne może być wykorzystane w toku innych postępowań, odnoszących się do powołania na urząd sędziowski, w terminie 12 miesięcy od ich wystawienia. Możliwość wykorzystania oceniana jest na podstawie daty zgłoszenia kandydatury w danym postępowaniu.

Zapraszamy do MediPrawko we Wrocławiu

Zachęcamy do skorzystania z naszych usług wszystkie osoby, które muszą wykonać badania lekarskie i psychologiczne dla sędziów, prawników, prokuratorów, kuratorów itp. Przyjmujemy codziennie, w ustalonych indywidualnie godzinach. Nasza poradnia mieści się we Wrocławiu, przy alei Armii Krajowej 53. Zadzwoń lub napisz, a z pewnością znajdziemy odpowiadający Ci termin.

Badania medycyny pracy dla sędziów w poradni MediPrawko to pewność profesjonalnej obsługi. Zapraszamy!