Badania dla kierowców

Poradnia Mediprawko we Wrocławiu wykonuje kompleksowe badania kierowców wszystkich kategorii. Przeprowadzamy szczegółowy wywiad lekarski z zakresu medycyny pracy oraz testy psychologiczne – w jednym miejscu oraz w korzystnej cenie.

Badania kierowców we Wrocławiu – Mediprawko

Z naszych usług mogą skorzystać kandydaci na prawo jazdy i kierowców zawodowych, kierowcy z wieloletnim stażem, a także wszystkie inne osoby, od których prawo wymaga uzyskania zgody lekarza na prowadzenie pojazdów samochodowych.

Badania dla kierowców w Mediprawko przeprowadza dr Katarzyna Kielska-Maraszek, która posiada stosowne uprawnienia wydane przez wojewodę dolnośląskiego. Dzięki jej rozległej wiedzy z zakresu medycyny pracy a także naszemu nowoczesnemu zapleczu diagnostycznemu jesteśmy w stanie wykonać w trakcie jednej wizyty niemal wszystkie badania niezbędne do wydania orzeczeń.

Serdecznie zapraszamy na badania na prawo jazdy lub inne okoliczności do poradni Mediprawko. Choć naszą siedzibą jest Wrocław, mile widziani są również Pacjenci z pozostałych miast Polski. Lekarz wykonuje badania dla kierowców od poniedziałku do soboty, po ustaleniu godziny spotkania mailowo lub telefonicznie.

Szukasz miejsca, które przeprowadza badania kierowców? Wykonamy dla Ciebie wszystko, co potrzebujesz, aby uzyskać zgodę na prowadzenie pojazdów.

Badania dla kierowców – dla kogo?

badania kierowców - MediPrawko
Badania kierowców wykonywane w naszej klinice mają na celu ocenienie, czy u Pacjenta występują przeciwwskazania zdrowotne do prowadzenia pojazdów. Mogą się na nie zgłosić między innymi:

  • osoby planujące uzyskać uprawnienia do kierowania motorem, pojazdem silnikowym lub tramwajem;
  • osoby chcące przedłużyć swoje prawo jazdy (przeprowadzamy badania lekarskie na prawo jazdy każdej kategorii);
  • osoby ubiegają się o przewrócenie uprawnień do kierowania pojazdami z powodu ich utracenia;
  • osoby kandydujące na egzaminatorów i instruktorów jazdy.

Badanie lekarskie na prawo jazdy

Dr Katarzyna Kielska-Maraszek przeprowadza kompleksowe badania dla kierowców pojazdów samochodowych. W zakres naszych usług wchodzą wszystkie kategorie, do których zdobycia potrzebne jest orzeczenie lekarskie.

Badania kierowców kat. A

Badania kierowców kat. A (A, AM, A1, A2) dotyczą prowadzeniu motocykla lub małego czterokołowca. W trakcie wizyty lekarz przeprowadza z Pacjentem wywiad z zakresu medycyny pracy, mierzy jego poziom cukru we krwi, ocenia sprawność układu nerwowego w tym układu równowagi, sprawdza wzrok.

Badania kierowców kat. B

W przypadku gdy Pacjent będzie pracował jako kierowca lub prowadził samochód służbowy, badania lekarskie kat. B należy dodatkowo uzupełnić o testy psychologiczne.

Kierowca kat. B, wykonuje testy psychologiczne, tzw. psychotesty oraz zostaje poddany badaniom w ciemni tzw. badania olśnienia i widzenia zmierzchowego.

Gdy badanie lekarskie kat. B przebiegnie prawidłowo, wydawane jest zaświadczenie o braku przeciwwskazań zdrowotnych do kierowania pojazdami do których jest wymagane prawo jazdy kategorii B.

Pamiętaj! Badanie lekarskie kat. B to podstawowe badanie do prawa jazdy. Trzeba je wykonać jeszcze przed przystąpieniem do kursu.

Badania kierowców kat. C

Badania lekarskie kat. C (C, C+E, C1, C1+E) odnoszą się do pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 3,5 tony. Ich przebieg jest prawie taki sam jak w przypadku kat. B, ale wywiad neurologiczny i psychologiczny dotyczy każdego Pacjenta.

Badania na kat. C rozpoczynają się od wizyty u lekarza medycyny pracy. Diagnozuje on poziom cukru we krwi, wykonuje diagnostykę wzroku oraz badania neurologiczne. Aby badanie lekarskie kat. C uznać za zakończone, obowiązkowo wykonuje się badania psychotechniczne. Po uzyskaniu pozytywnych wyników Pacjent otrzymuje stosowne orzeczenia.

Pamiętaj! Badania na kat. C są to podstawowe badania na prawo jazdy, jeśli ubiegasz się o pracę kierowcy zawodowego. Ich wykonanie jest niezbędne, aby uzyskać uprawnienia do prowadzenia pojazdów ciężarowych.

Badania kierowców kat. D

Badania kierowców kat. D przeznaczone są dla osób kierujących autobusami. Przebieg wizyty wygląda tak samo, jak w przypadku badań na kat. C. Wykonuje się wywiad z zakresu medycyny pracy, a także wywiad okulistyczny i neurologiczny. Koniecznie jest także zmierzenie poziomu cukru we krwi oraz wykonanie testów psychologicznych. Wizyta kończy się wydaniem zaświadczenia o braku lub zdolności do prowadzenia pojazdów kat. D.

Dlaczego warto przyjechać do nas na badania kierowców?

• Dogodna lokalizacja we Wrocławiu
• Kompleksowa oferta (badania lekarskie na prawo jazdy, na instruktorów nauki jazdy, kierowców zawodowych i nie tylko)
• Sympatyczna obsługa i przyjazna atmosfera
• Badania dla kierowców w jednym miejscu i w jeden dzień
• Wykwalifikowany personel
• Zatwierdzone testy na badanie kierowców
• Pełen zakres badań lekarskich wykonywanych w jednym miejscu w jednym gabinecie
• Szybko i sprawnie – orzeczenie wystawiane natychmiast po przeprowadzeniu pozytywnych badań
• Gabinet dostosowany dla osób niepełnosprawnych, duży parking przy gabinecie a osoby niemobilne mają przystanek tramwajowy tuż obok placówki
• Płatność przelewowa w przypadku umów z firmami
• Elastyczne godziny pracy gabinetu, również w weekendy
• Duża elastyczność stawek usług badań medycznych

Lekarz

Badania dla kierowców – przygotowanie

Każdy Pacjent, który chce przeprowadzić badania dla kierowców w naszej poradni, powinien pamiętać o wzięciu dowodu osobistego. Należy także zrezygnować z picia alkoholu w dniu poprzedzającym badanie lekarskie na prawo jazdy, ponieważ może zaburzyć wynik testów krwi oraz psychologicznych.

WAŻNE!

Bez względu na to, czy chcesz wykonać badanie na prawo jazdy, czy przedłużyć uprawnienia kierowcy zawodowego, zabierz ze sobą okulary, soczewki kontaktowe, wyniki badań i konsultacji lekarskich. Wówczas wizyta przebiegnie dużo szybciej.

Mediprawko – badanie do prawa jazdy we Wrocławiu

Serdecznie zapraszamy na badania dla kierowców do naszej poradni znajdującej się przy al. Armii Krajowej we Wrocławiu. Aby umówić się na wizytę, wystarczy się z nami skontaktować telefonicznie bądź mailowo. W Mediprawko przyjmujemy od poniedziałku do soboty, tak aby każdy Pacjent mógł wybrać dla siebie dogodny termin.

Masz pytania odnośnie badania na prawo jazdy lub przedłużenie licencji? Zadzwoń lub napisz do nas, a z przyjemnością Ci wszystko wyjaśnimy!