Badania do pracy na wysokości w MediPrawko

Zapraszamy do naszej poradni wszystkich Pacjentów chcących wykonać badanie do pracy na wysokości. Przyjmujemy klientów indywidualnych oraz firmy od poniedziałku do soboty, po wcześniejszym ustaleniu terminu wizyty telefonicznie lub mailowo.

Badania wysokościowe we Wrocławiu

MediPrawko jest poradnią we Wrocławiu, która przeprowadza badania wysokościowe. Z naszych usług mogą skorzystać pracownicy budowlani i wykończeniowi, ogrodnicy, elektrycy, personel sprzątający, a także wszyscy inni, od których prawo wymaga zweryfikowania swojego stanu zdrowia. Wydajemy orzeczenia do pracy na wysokości poniżej i powyżej 3 m – bez czekania i długich kolejek, typowych dla dużych korporacji specjalizujących się w medycynie pracy. U nas wszystko można załatwić od ręki, a co najważniejsze w luźnej atmosferze!

Interesują Cię badania wysokościowe? Odwiedź MediPrawko i załatw wszystko, czego potrzebujesz w jeden dzień!

Badania wysokościowe – dla kogo?

Praca na wysokości jest bez wątpienia wymagająca i trudna. Oznacza to, że istnieją pewne przeciwwskazania do jej wykonywania. Problem z uzyskaniem orzeczenia w naszej poradni mogą mieć Pacjenci, którzy:
• mają częste, intensywne zawroty głowy lub zaburzenia równowagi;
• chorują na padaczkę lub inne schorzenia neurologiczne, stanowiące zagrożenie podczas pracy na wysokości;

Bez problemu uzyskają orzeczenia w naszej poradni Pacjenci, którzy:
• utracili zdolność do widzenia obuocznego tzw. widzenie przestrzenne
• noszą na co dzień okulary, np. ze względu na krótkowzroczność, astygmatyzm i nie mogą ich zastąpić soczewkami kontaktowymi.

Jacy lekarze wykonują u nas badanie do pracy na wysokości?

wizyta - Mediprawko

W MediPrawko we Wrocławiu cenimy sobie profesjonalne podejście do Pacjenta. Dlatego też przyjmuje u nas dr Katarzyna Kielska Maraszek, która ma ogromne doświadczenie zdobyte w szpitalach na oddziałach pulmonologicznych i internistycznych. Jej podwójna specjalizacja z medycyny pracy oraz chorób wewnętrznych pozwala nam wykonywać wszystkie badania wysokościowe (okulistyczne, laryngologiczne, neurologiczne), określone przepisami Kodeksu Pracy. W jednym miejscu i w korzystnej cenie!

Badanie do pracy na wysokości – przebieg

Każde badanie do pracy na wysokości wymaga opinii trzech lekarzy lub jednego o stosownych uprawnieniach. Jak krok po kroku wygląda jego przebieg? Najpierw przeprowadzana jest badanie okulistyczne, podczas której ocenia się ogólny stan wzroku Pacjenta. Po niej następuje badanie laryngologiczne. Polega ono na sprawdzeniu, czy błędnik, czyli narząd odpowiedzialny za zmysł słuchu oraz równowagi funkcjonuje prawidłowo. Badania wysokościowe kończą się na kontroli neurologicznej, polegające na wykluczeniu zaburzeń neurologicznych, które mogły by stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa pracownika wykonującego pracę na wysokości.

WAŻNE!
Wstępne badanie do pracy na wysokości wymaga zamierzenia poziomu glukozy we krwi, dlatego na wizytę w naszej poradni musisz się pojawić na czczo. Inaczej wyniki będą nieprawidłowe.

Kto może przyjść na badania wysokościowe?

Poradnia MediPrawko we Wrocławiu oferuje kompleksowe badania wysokościowe pracownikom zatrudnionym w rozmaitych branżach. Nasze drzwi stoją otworem dla:
• operatorów maszyn budowlanych, np. dźwigów, koparek, suwnic, wózków;
• pracowników firm remontowych i wykończeniowych, np. malarzy, dekarzy;
• monterów;
• murarzy;
• elektryków;
• ogrodników;
• personelu sprzątającego;
• wszystkich innych osób, które pracują na wysokości.

 

 

 

Zakres naszej oferty

Wyróżnia się dwa rodzaje badań do pracy na wysokości – poniżej 3 m i powyżej 3 m. W naszej poradni Pacjenci mogą wykonać obydwa z nich.

Badania wysokościowe poniżej 3 m

Są to badania, którym powinny się poddać osoby pracujące na wysokości od 1 do 3 m nad poziomem ziemi lub podłogi.

Badania wysokościowe powyżej 3 m

Ten rodzaj badań dotyczy osób pracujących na wysokości od 3 m wzwyż.

Częstotliwość przeprowadzania badań wysokościowych zależy od wieku Pacjenta.

Badanie wysokościowe w MediPrawko we Wrocławiu

Zachęcamy pracowników z różnych branż na przyjście na badania wysokościowe do Mediprawko. Choć naszą siedzibą jest Wrocław, z przyjemnością przyjmiemy także Pacjentów spoza Dolnego Śląska. Umówienie się na wizytę nawet tego samego dnia zazwyczaj nie stanowi problemu – wystarczy napisać lub zadzwonić i ustalić najbardziej dogodny dla siebie termin.

Chcesz przeprowadzić badanie do pracy na wysokości? Skorzystaj z usług MediPrawko! Wykonamy dla Ciebie wszystko w jednym miejscu i bez kolejek!