Medycyna pracy dla pracowników budowlanych

Oferujemy kompleksowe badania lekarskie dla pracowników budowlanych. Zakres naszych usług obejmuje również badania psychologiczne związane z obsługą maszyn oraz pracą na wysokości.

Badania lekarskie dla branży budowlanej we Wrocławiu

Badania medycyny pracy dla pracowników budowlanych w MediPrawko wykonujemy dla przedstawicieli takich zawodów jak: murarzy, tynkarzy, monterów, stolarzy, operatorów maszyn i każdego pracownika, którego stanowisko wiąże się z branżą remontowo-budowlaną.

W naszej poradni przyjmuje dr Katarzyna Kielska-Maraszek. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu doskonale wie jakie badania lekarskie dla pracownika budowlanego na dane stanowisko zlecić. Każdego Pacjenta traktujemy indywidualnie i przy wykonywaniu badań zapewniamy mu profesjonalną i komfortową atmosferę.

Chcesz wykonać badania lekarskie dla pracownika budowlanego? Przyjdź do MediPrawko.

Jakie badania do pracy na budowie wykonasz w MediPrawko?

Każdy pracownik, niezależnie od branży, musi przejść badania medycyny pracy. To samo dotyczy branży budowlanej. Medycyna pracy dla pracowników budowlanych w MediPrawko wykonuje wszystkie określone w Kodeksie Pracy badania. Mogą się do nas zgłosić osoby, które dopiero zaczynają pracę, jak i pracownicy skierowani na badania okresowe.

To jakie dokładnie badania lekarskie pracownik budowlany ma wykonać, zależy od zakresu obowiązków, jakie posiada. Każde stanowisko wiąże się z pewnymi czynnikami niebezpiecznymi, szkodliwymi lub uciążliwymi, które zagrażają zdrowiu pracownika. Znając je, lekarz medycyny pracy zaleca odpowiednie badania, które sprawdzą, czy stan zdrowia Pacjenta pozwala mu wykonywać określone czynności.

Przede wszystkim wykonywane są ogólne badania profilaktyczne, jak: osłuchanie serca i płuc, zmierzenie ciśnienia czy sprawdzenie ogólnej sprawności fizycznej. Ze względu na specyfikę stanowiska badania lekarskie dla pracownika budowlanego mogą obejmować konsultację okulistyczną, laryngologiczną, spirometrię, audiogram lub RTG.

MediPrawko – medycyna pracy dla pracowników budowlanych we Wrocławiu

wizyta - Mediprawko

Zapraszamy do naszej poradni każdą osobę, która pracuje w branży budowlanej. Swoje usługi świadczymy w ramach współpracy z firmami, jak i dla osób indywidualnych. Aby umówić badania lekarskie dla pracownika budowlanego, wystarczy do nas zadzwonić lub wysłać e-mail. Można również odwiedzić siedzibę MediPrawko we Wrocławiu, przy alei Armii Krajowej 53.

Jeśli interesują Cię badania lekarskie dla pracowników budowlanych, skorzystaj z oferty MediPrawko. U nas wykonasz badanie sprawnie, w dobrej cenie i bez kolejek.

Badania psychologiczne pracowników budowlanych w MediPrawko

Często pojawia się pytanie, czy pracownik budowlany musi mieć badania psychologiczne. Branża budowlana to szereg zawodów, które ich nie wymagają, jednak jak w każdej regule i tu są wyjątki.

Pierwszym z nich jest obsługa sprzętu zmechanizowanego, takiego jak koparki, suwnice, ładowarki, dźwigi itp. Ze względu na specyfikę pracy i odpowiedzialność, jaka się z nią wiąże, badania psychologiczne operatorów maszyn budowlanych są obowiązkowe.

Drugim przypadkiem, w którym lekarz może zalecić badania psychologiczne jest praca na wysokości. Decyzja należy do lekarza medycyny pracy, którą opiera na tym, co pracodawca wskaże na skierowaniu oraz wstępnej ocenie stanu zdrowia Pacjenta.

Ważne!

W razie wątpliwości co wpisać na skierowaniu na badania dla pracownika budowlanego dobrze zwrócić się do specjalisty ds. BHP lub skorzystać z informacji zawartych w dokumencie „Ocena ryzyka zawodowego”.