Badania sanitarno- epidemiologiczne Wrocław

Mediprawko to poradnia we Wrocławiu wystawiająca orzeczenia do celów sanitarno-epidemiologicznych. Z naszych usług mogą skorzystać osoby, które wykonały już badania w wybranej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej (Sanepidzie) i muszą skonsultować je z lekarzem medycyny pracy.

Badania sanitarno-epidemiologiczne w Mediprawko

Swoją ofertę kierujemy do wszystkich pracowników, skierowanych na badania sanitarno-epidemiologiczne. W Mediprawko mile widziani są przedstawiciele edukacji, medycyny, gastronomii, usług, produkcji, a także wszyscy inni, od których Sanepid wymaga uzyskania stosownego orzeczenia. Zależy nam na zadowoleniu naszych Pacjentów, dlatego wszystkie wizyty realizujemy sprawnie i w jednym miejscu.

Posiadamy wszystkie niezbędne uprawnienia, aby wydawać Pacjentom pozwolenia na kontakt z żywnością i osobami – po przedstawieniu wyników diagnostyki laboratoryjnej. Drzwi naszej poradni stoją otworem zarówno dla osób indywidualnych, jak i firm. Na badania sanitarno-epidemiologiczne zapraszamy przez 7 dni w tygodniu, po wcześniejszym umówieniu się telefonicznie lub mailowo.

Dla kogo są przeznaczone nasze usługi?

Badania sanitarno-epidemiologiczne, na podstawie których wydajemy orzeczenie, mają na celu wykluczenie u Pacjenta chorób wywołanych przez bakterie Salmonelli i Shigelli. Są więc obowiązkowe w każdym zawodzie obarczonym ryzykiem przeniesienia zakażenia na inne osoby. Mowa ty między innymi o:

• pracownikach obróbki i produkcji żywności;
• pracownikach sklepów spożywczych;
• kucharzach, kelnerkach, cukiernikach, piekarzach, barmanach;
• lekarzach, pielęgniarkach, studentach medycyny;
• kosmetyczkach, fryzjerach, hostessach;
• nauczycielach, przedszkolankach, opiekunkach dla dzieci;
• pozostałych osobach, od których Sanepid wymaga orzeczenia.

wizyta - Mediprawko

Przygotowanie do wizyty u lekarza orzecznika

Jak przygotować się na wizytę w naszej poradni? Każdy Pacjent powinien wziąć ze sobą wyniki badań sanitarno-epidemiologicznych, które wykonał w Sanepidzie. Są one niezbędne do wystawienia orzeczenia przez lekarza medycyny pracy. Równie ważnym dokumentem jest dowód osobisty, potrzebny do potwierdzenia tożsamości.

Pamiętaj!

Jeśli posiadasz poprzednie wyniki badań i konsultacji lekarskich, możesz je pokazać podczas wizyty. Będą pomocne w ustaleniu terminu ważności orzeczenia.

Badania sanitarno-epidemiologiczne i ich przebieg

Zanim pracownik odwiedzi Mediprawko we Wrocławiu, musi wykonać badania sanitarno-epidemiologiczne. W tym celu powinien zaopatrzyć się w trzy wymazówki i kolejno przez 3 dni pobierać do nich próbki kału. Gdy zgromadzi potrzebny materiał, pozostaje mu oddać go do wybranej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, która wykona badania laboratoryjne na obecność pałeczek Salmonelli i Shigelli.

Pacjenta, który otrzymał wyniki z Sanepidu, serdecznie zapraszamy do naszej poradni. Lekarz medycyny pracy przeprowadzi z nim dokładny wywiad, a w razie potrzeby zleci wykonanie dodatkowych badań. Jeśli nie wykryje żadnych przeciwwskazań, wystawi orzeczenie do celów sanitarno-epidemiologicznych, zezwalające na pracę w danym zawodzie. Okres ważności dokumentu będzie uzależniony od indywidualnych czynników omawianych podczas wizyty.

Mediprawko – badania w celach sanitarno-epidemiologicznych we Wrocławiu

Serdecznie zapraszamy Pacjentów wykonujących badania sanitarno-epidemiologiczne na konsultację z lekarzem orzecznikiem w Mediprawko. Choć siedzibą naszej poradni jest Wrocław, mile widziane są również osoby z innych rejonów Polski. Aby przyjść na wizytę, wystarczy zadzwonić lub napisać maila i umówić się na dogodny termin. Zazwyczaj przyjście nawet tego samego dnia nie stanowi problemu. Przyjmujemy Pacjentów od poniedziałku do niedzieli, w godzinach ustalanych indywidualnie.

Przeprowadzasz badania sanitarno-epidemiologiczne? Zajrzyj do Mediprawko – wystawimy dla Ciebie orzeczenie lekarskie niezbędne do pracy!