Poradnia medycyny pracy Wrocław

MediPrawko we Wrocławiu świadczy kompleksowe usługi z zakresu medycyny pracy dla pracowników zatrudnionych w różnych branżach.

Badania medycyny pracy we Wrocławiu

Przeprowadzamy badania profilaktyczne: wstępne, kontrolne i okresowe, których celem jest wydanie Pacjentowi orzeczenia o braku lub istnieniu przeciwwskazań zdrowotnych do wykonywania zawodu – w oparciu o szczegółowy wywiad lekarski.

Badania pracownicze – wymogi

Badania pracownicze wymagają od lekarza medycyny pracy nie tylko samych kompetencji, ale także wysokiej jakości obsługi. Każdego Pacjenta traktujemy więc indywidualnie, dbając o profesjonalny przebieg wizyty i stworzenie przyjaznej atmosfery. Przyjmuje u nas sympatyczna dr Katarzyna Kielska-Maraszek, która ma wieloletnie doświadczenie zdobyte na oddziałach internistycznych, pulmonologicznych oraz w dolnośląskim ośrodku medycyny pracy.

Serdecznie zapraszamy na badania pracowników indywidualnych i firmy. Choć siedzibą Mediprawko jest Wrocław, nasze drzwi stoją otworem także dla Pacjentów z pozostałych miast Polski. Lekarz medycyny pracy przyjmuje od poniedziałku do soboty, w godzinach ustalanych telefonicznie lub mailowo.

Lekarz medycyny pracy od ręki?

W Mediprawko jest to możliwe! Skontaktuj się z nami i umów się na badania pracownicze już dziś – bez kolejek i w jednym miejscu.

Medycyna pracy – zakres naszych usług:

Lekarz medycyny pracy dr Katarzyna Kielska-Maraszek wykonuje w naszej poradni kompleksowe badania pracownicze. Oferujemy między innymi:

badania pracowników biurowych oraz uczniów i studentów;
badania kierowców na kategorię A, B, C, D i inne
badania do prawa jazdy
badania osób pracujących na wysokościach;
• badania operatorów maszyn budowlanych;
badania Sanitarno-Epidemiologiczne (książeczka zdrowia);
• badania osób pracujących na wózkach widłowych;
• badania pracowników ochrony;
• medycyna podróży i profilaktyki chorób tropikalnych;
• badania sędziów, prokuratorów, kuratorów.

Medycyna pracy w jeden dzień – kompleksowa opieka i przyjazna atmosfera.

Atrakcyjne ceny, wieloletnie doświadczenie.

Badamy każdego pracownika!

Czym zajmuje się lekarz medycyny pracy w naszej poradni?

Zaspokajanie potrzeb Pacjentów, a także wypełnianie obowiązków pracodawcy względem pracowników jest podstawowym celem naszej poradni. Przeprowadzamy profilaktyczne badania pracownicze określone przepisami Kodeksu Pracy: wstępne, okresowe oraz kontrolne.

Badania wstępne – dotyczą zarówno zmiany pracodawcy, jak i wewnętrznej zmiany stanowiska. Każdy pracownik fizyczny i biurowy musi je wykonać przed rozpoczęciem pracy.

Badania okresowe do pracy – powinny zostać wykonane, zanim skończy się ważność wystawionego wcześniej zaświadczenia lekarskiego. Ich celem jest ocena stanu zdrowia Pacjenta z perspektywy wykonywanej pracy. Termin przeprowadzenia badań okresowych zależy od rodzaju wykonywanego zawodu.

Badania kontrolne do pracy – należy wykonać w sytuacji, gdy pracownik otrzymał zwolnienie lekarskie na więcej niż 30 dni, aby sprawdzić, czy może wrócić do pracy.

wizyta - Mediprawko

Dla kogo badania pracownicze?

• Osoby rozpoczynające nową pracę;
• Osoby zmieniające stanowisko na nowe;
• Osoby zmieniające charakter stanowiska;
• Osoby, których zaświadczenie lekarskie straciło ważność;
• Osoby będące na zwolnieniu lekarskim dłużej niż 30 dni.

Nasz personel

Stworzyliśmy Mediprawko z przekonaniem, że medycyna pracy nie musi kojarzyć się wyłącznie z napiętą atmosferą czy długimi kolejkami. Badania pracownicze mogą być miłe i przyjemne, a co najważniejsze wykonane w jednym miejscu! W naszej poradni we Wrocławiu przyjmuje dr Katarzyna Kielska-Maraszek, która ma ogromne doświadczenie zdobyte na przestrzeni wielu lat działalności zawodowej. Jej podwójna specjalizacja z chorób wewnętrznych i medycyny pracy pozwala nam przeprowadzić kompleksowo większość badań niezbędnych do wydania orzeczeń.

Przygotowanie do badań medycyny pracy

Jak przygotować się do wizyty w naszej poradni i czy lekarz medycyny pracy przyjmuje bez skierowania? To pytania, które zadają nasi Pacjenci. Więc odpowiadamy: należy zabrać ze sobą wszystkie dokumenty, których wymaga lekarz medycyny pracy. Bez skierowania badane są osoby:
– prowadzące działalność gospodarczą i osoby z nimi współpracujące
-osoby wykonujące pracę na innej podstawie niż stosunek pracy
– rolnicy oraz pracujący z nimi domownicy, oraz członkowie spółdzielni rolnej
– byli pracownicy oraz osoby, które wykonywały pracę na innej podstawie niż stosunek pracy, a także osoby, które pozostawały w stosunku służbowym.
Dlatego przychodząc na badania pracownicze, upewnij się, że masz ze sobą skierowanie jeśli jest wymagane. Ponadto każdy Pacjent powinien także okazać dowód osobisty, aby potwierdzić swoją tożsamość.

WAŻNE!
Zabierz ze sobą, jeśli posiadasz: okulary, soczewki kontaktowe, wyniki badań, konsultacji lekarskich.
Wówczas badanie przebiegnie szybko i sprawnie

Lekarz medycyny pracy od ręki w Mediprawko

Zapraszamy wszystkich Pacjentów do poradni medycyny pracy we Wrocławiu przy al. Armii Krajowej 53. Jej lokalizacja jest szczególnie dogodna dla osób mieszkających na osiedlu Księże Małe, Krzyki, Gaj oraz Wrocław-Południe. Aby umówić się na wizytę, wystarczy się z nami skontaktować. Lekarz medycyny pracy od ręki przyjmuje od poniedziałku do soboty, po wcześniejszym ustaleniu szczegółów telefonicznie lub mailowo.

Błyskawicznie, profesjonalnie i w miłej atmosferze – tak przyjmie Cię na wizytę nasz lekarz medycyny pracy.

PRZYDATNE INFORMACJE dla kandydatów na kierowców !!!

Załóż profil kandydata na kierowcę /PKK/ – dla osoby zamierzającej przystąpić do szkolenia na prawo jazdy.

Wymagane działania: 

1. Zarejestruj się do lekarza w MediPrawko.pl – uzyskasz orzeczenie lekarskie lub psychologiczne i lekarskie, uprawniające do złożenia dokumentów na prawo jazdy.

2. Złóż dokumenty w Urzędzie Miasta Wrocławia i uzyskaj PKK.

– Miejsce złożenia dokumentów i załatwienia sprawy: Wydział Spraw Obywatelskich
Dział Uprawnień Kierowców
fax +48 71 777 76 00
Informacja działu:
tel. + 48 71 777 77 77

  • COM I
    ul. G. Zapolskiej 4
    sala obsługi w Dziale Uprawnień Kierowców (S1)
    okienka 1-3