Medycyna pracy dla operatorów wózków widłowych

Poradnia MediPrawko we Wrocławiu przeprowadza badania psychotechniczne dla operatorów wózków widłowych na każdym etapie zatrudnienia. Profesjonalnie i szybko wykonujemy badania wstępne, okresowe oraz kontrolne.

Badania dla operatorów wózków widłowych w MediPrawko

Badania psychotechniczne dla operatorów wózków wykonuje wykwalifikowany zespół. Dodatkowo współpracujemy z renomowanymi poradniami psychologicznymi, dzięki czemu badanie przebiega sprawnie i w komfortowej dla Pacjenta atmosferze.

Nasza przychodnia znajduje się we Wrocławiu, ale zapraszamy również osoby spoza miasta, poszukujących profesjonalnej i miłej obsługi. Przyjmujemy od poniedziałku do soboty. Aby umówić wizytę, wystarczy do nas zadzwonić lub napisać e-mail. W wielu przypadkach badania psychologiczne dla operatorów wózków widłowych są możliwe tego samego dnia, wystarczy nas odwiedzić.

Jeśli potrzebujesz badań do pracy na wózkach widłowych, przyjdź do MediPrawko.

Kto może skorzystać z usług MediPrawko?

Jako przychodnia świadcząca usługi z zakresu medycyny pracy wykonujemy wszystkie badania, których wymagają od pracownika przepisy prawa. Jeśli chcesz zrobić kurs na operatora wózków i uzyskać uprawnienia do pracy z przyjemnością przeprowadzimy wstępne badania psychotechniczne dla operatorów wózków. Tak samo rzetelnie przeprowadzimy badania okresowe, kontrolne lub związane ze zmianą stanowiska.

Operator wózka musi być cierpliwy, dokładny oraz posiadać dużą odporność na stres. Dlatego na pytanie, czy potrzebne są badania psychotechniczne na wózek widłowy, odpowiedź brzmi – jak najbardziej – tak. Dotyczy to wszystkich osób, które obsługują:

  • wózki widłowe elektryczne
  • wózki widłowe spalinowe
  • wózki wysokiego składowania
  • urządzenia podnośnikowe z napędem mechanicznym.

Jakie badania lekarskie na wózek widłowy wykonasz w MediPrawko?

wizyta - Mediprawko

Wykonujemy kompleksowe badania psychologiczne dla operatorów wózków widłowych, które poprzedzają badania lekarskie. Ich zakres zależy w pierwszej kolejności od warunków, w jakich będzie lub już pracuje Pacjent, które powinny być określone na skierowaniu. Poza przeprowadzeniem ogólnych badań profilaktycznych lekarz sprawdza sprawność ruchową. W sposób szczególny badany jest również wzrok i słuch. Specjalista przeprowadza także szczegółowy wywiad, w trakcie którego pyta o przebyte lub przewlekłe choroby oraz przyjmowane leki. Dzięki temu może ocenić czy stan zdrowia Pacjenta nie wyklucza możliwości podjęcia pracy jako operator i wydać stosowne orzeczenie.

Ważne!

Pacjent powinien przynieść na badanie komplet dokumentów dotyczących chorób przewlekłych lub przyjmowanych leków.

MediPrawko – kompleksowe badania psychologiczne dla operatorów wózków widłowych we Wrocławiu

Praca operatora wózka widłowego wiąże się z dużą odpowiedzialnością, a każdy błąd może okazać się przykry w skutkach. Dlatego badania psychotechniczne dla operatorów wózków są tak ważne. W naszej przychodni dysponujemy wykwalifikowanym personelem oraz odpowiednim sprzętem, aby wykonać te badania.

Kompleksowe badania psychologiczne dla operatorów wózków widłowych składają się z 3 etapów:

  • Testów psychologicznych – Pacjent wypełnia specjalnie przygotowane ankiety i kwestionariusze. Na ich podstawie psycholog ocenia zdolność pracy pod presją czasu, zdolność koncentracji oraz logicznego myślenia;

  • Testów aparaturowych – ich zakres określany jest w zależności od uprawnień, jakie posiada osoba badana. Sprawdzane są czas i dokładność reakcji oraz koordynacja wzrokowo-ruchowa;

  • Wywiadu – psycholog przeprowadza z Pacjentem szczegółową rozmowę, z której dowiaduje się, jak osoba badana radzi sobie ze stresem i trudnymi sytuacjami.

Badania psychotechniczne dla operatorów wózków widłowych – co jeszcze warto wiedzieć?

Dla wielu Pacjentów ważne jest, ile trwają psychotesty na wózki widłowe. W naszej przychodni dokładamy wszelkich starań, aby konieczne badania zostały wykonane w jak najkrótszym czasie i terminie, który odpowiada Pacjentowi. Z reguły badania psychotechniczne dla operatorów wózków widłowych zajmują 1-2 godziny. Nie wymagają specjalnego przygotowania, jednak osoba, która się im poddaje, powinna być wypoczęta oraz nie spożywać alkoholu i nie przyjmować środków odurzających na 48 godzin przed badaniem.

Równie istotnym dla Pacjentów pytaniem jest, ile kosztują badania psychotechniczne na wózek widłowy. MediPrawko cechuje indywidualne podejście oraz atrakcyjny cennik. Koszt kompleksowych badań na operatora widlaka jest zależny od ich zakresu. W celu poznania szczegółów zapraszamy do kontaktu.

Wykonaj badania psychotechniczne dla operatorów wózków widłowych w miłej atmosferze, w profesjonalnej przychodni. Przyjdź do MediPrawko we Wrocławiu.