Medycyna pracy dla operatorów maszyn

Poradnia medycyny pracy MediPrawko we Wrocławiu zaprasza wszystkie osoby, które chcą wykonać badania dla operatorów maszyn. Nasza oferta jest skierowana do pracowników, których zadania wiążą się z obsługą urządzeń elektrotechnicznych oraz sprzętu zmechanizowanego.

Badania dla operatorów maszyn we Wrocławiu

Medycyna pracy dla operatorów maszyn obejmuje dwa etapy badań, które bezwzględnie muszą zostać wykonane – lekarskie i psychologiczne. Badania te muszą być przeprowadzone przez lekarza z odpowiednimi uprawnieniami, a uzyskanie orzeczenia jest niezbędne do podjęcia lub kontynuowania pracy. To wszystko uzyskasz w naszej poradni.

W MediPrawko wykonujemy badania wstępne, okresowe i kontrolne. Przeprowadzamy również badania lekarskie i psychologiczne dla operatorów maszyn, którzy zmieniają stanowisko lub zakres pracy. Decyzję, jakie badania na operatora maszyn zostaną wykonane, podejmuje lekarz na podstawie informacji zawartych w skierowaniu.

Wybierz MediPrawko i wykonaj badania dla operatorów maszyn kompleksowo, bez kolejek i w luźnej atmosferze.

Kto może zrobić badania dla operatorów w MediPrawko?

Do naszej poradni zapraszamy każdą osobę, która pracuje przy obsłudze maszyn i urządzeń elektrotechnicznych. Wykonujemy badania lekarskie dla operatorów koparek, suwnic, ładowarek, dźwigów oraz żurawi wieżowych. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu oraz współpracy z renomowanymi poradniami psychologicznymi jesteśmy w stanie wykonać również badania psychologiczne dla operatorów innych maszyn budowlanych, drogowych lub wiertniczych.

Badania lekarskie dla operatorów koparek, suwnic, ładowarek itp.

wizyta - Mediprawko

Zawód ten wymaga dużej precyzji i wiąże się z odpowiedzialnością. Dlatego bardzo ważne jest, aby operator cieszył się dobrym zdrowiem i sprawnością psychofizyczną. Badania lekarskie dla operatorów koparek, dźwigów i wszystkich innych maszyn budowlanych sprawdzają ogólną sprawność fizyczną. Przy obsłudze maszyn istotna jest praca obu rąk oraz zdrowy kręgosłup. Jeśli w czasie badania lekarz medycyny pracy zauważy coś niepokojącego, może zlecić wizytę u odpowiedniego specjalisty, np. ortopedy lub neurologa.

Badania lekarskie dla operatorów koparek, suwnic i innych maszyn obejmują również badanie wzroku i słuchu. Zbyt duża wada wzroku, przytępienie słuchu, a nawet daltonizm mogą stanowić przeciwwskazanie do wykonywania zawodu.

Ważne! Pamiętaj, aby na badanie zabrać ze sobą komplet dokumentów dotyczących ewentualnych chorób przewlekłych oraz przyjmowanych leków. Dzięki temu lekarz będzie miał dokładny ogląd sytuacji.

Badania psychologiczne dla operatorów maszyn

Przeprowadzamy kompleksowe badania psychologiczne dla operatorów maszyn. Lekarz dobiera metody i narzędzia diagnostyczne odpowiednio do zakresu obowiązków oraz warunków pracy Pacjenta. To jakie badania zostaną wykonane na operatora koparko-ładowarki, a jakie na suwnicę może się różnić, ale lekarz wszystko wyjaśni.

Na początku Pacjent wypełnia specjalnie przygotowane ankiety i kwestionariusze. Na ich podstawie psycholog analizuje osobowość i temperament osoby badanej.

Drugim etapem są testy aparaturowe, które mają na celu zmierzenie czasu reakcji, zbadanie podzielności i koncentracji uwagi oraz ocenę koordynacji wzrokowo-ruchowej. Przeprowadzając badania psychologiczne dla operatorów, psycholog ocenia dokładnie predyspozycje Pacjenta do kierowania sprzętem zmechanizowanym i wydaje stosowne orzeczenie.

Skontaktuj się z MediPrawko

Jak umówić się na badanie na operatora maszyn w MediPrawko? Wystarczy, że zadzwonisz lub napiszesz e-mail. Przychodnia działa codziennie, więc z pewnością znajdziemy odpowiadający Ci termin. Naszą siedzibą jest Wrocław, ale zapraszamy również Pacjentów spoza Dolnego Śląska, których interesują badania dla operatorów maszyn.

Szczycimy się profesjonalizmem, indywidualnym podejściem do Pacjenta i miłą atmosferą. Skorzystaj z usług MediPrawko i zapewnij sobie badania medycyny pracy na najwyższym poziomie.